Election Summary Report
White County, IN
General Primary
May 6, 2014
Summary For Union 4, All Counters, All Races
OFFICIAL

05/16/14
14:19:05

Registered Voters 0 - Cards Cast 177 0.00%Num. Report Precinct 1 - Num. Reporting 1 100.00%

R D4 Congress REP
Total
Number of Precincts 1
Precincts Reporting 1 100.0 %
Times Counted 155/0
Total Votes 151

KEVIN J. GRANT REP 40 26.49%
TODD ROKITA REP 111 73.51%

R D25 State Rep REP
Total
Number of Precincts 1
Precincts Reporting 1 100.0 %
Times Counted 155/0
Total Votes 148

DONALD J. LEHE REP 74 50.00%
FRANKLYN VOORHIES REP 74 50.00%

R Sup Court Judge REP
Total
Number of Precincts 1
Precincts Reporting 1 100.0 %
Times Counted 155/0
Total Votes 124

ROBERT B. MRZLACK REP 124 100.00%

R Prosecutg Atty REP
Total
Number of Precincts 1
Precincts Reporting 1 100.0 %
Times Counted 155/0
Total Votes 126

ROBERT J. GUY REP 126 100.00%

R Circuit Court Clerk REP
Total
Number of Precincts 1
Precincts Reporting 1 100.0 %
Times Counted 155/0
Total Votes 128

PAULA L. LANTZ REP 128 100.00%

R Auditor REP
Total
Number of Precincts 1
Precincts Reporting 1 100.0 %
Times Counted 155/0
Total Votes 117

GAYLE E. ROGERS REP 117 100.00%

R Recorder REP
Total
Number of Precincts 1
Precincts Reporting 1 100.0 %
Times Counted 155/0
Total Votes 130

BRUCE A. LAMBERT REP 130 100.00%

R Sheriff REP
Total
Number of Precincts 1
Precincts Reporting 1 100.0 %
Times Counted 155/0
Total Votes 152

JAMES BOLEN REP 50 32.89%
PATRICK E. SHAFER REP 102 67.11%

R Coroner REP
Total
Number of Precincts 1
Precincts Reporting 1 100.0 %
Times Counted 155/0
Total Votes 128

MATTHEW WESTERHOUSE REP 128 100.00%

R Surveyor REP
Total
Number of Precincts 1
Precincts Reporting 1 100.0 %
Times Counted 155/0
Total Votes 130

BRADLEY E. WARD REP 130 100.00%

R Assessor REP
Total
Number of Precincts 1
Precincts Reporting 1 100.0 %
Times Counted 155/0
Total Votes 124

LISA M. DOWNEY REP 124 100.00%

R D3 Commissioner REP
Total
Number of Precincts 1
Precincts Reporting 1 100.0 %
Times Counted 155/0
Total Votes 120

DAVID A. DIENER REP 120 100.00%

R D3 County Council REP
Total
Number of Precincts 1
Precincts Reporting 1 100.0 %
Times Counted 155/0
Total Votes 125

RAYMOND L KRAMER JR REP 125 100.00%

R Union Trustee REP
Total
Number of Precincts 1
Precincts Reporting 1 100.0 %
Times Counted 155/0
Total Votes 122

MARY E. WALTERS REP 122 100.00%

R Union Adv Bd REP
Total
Number of Precincts 1
Precincts Reporting 1 100.0 %
Times Counted 155/0
Total Votes 347

ROBERT W. HICKMAN REP 114 32.85%
JASON A. THOMPSON REP 122 35.16%
DONALD P. WRIGHT REP 111 31.99%

D D4 Congress DEM
Total
Number of Precincts 1
Precincts Reporting 1 100.0 %
Times Counted 22/0
Total Votes 19

JEFFREY O. BLAYDES DEM 6 31.58%
JOHN DALE DEM 6 31.58%
ROGER D. DAY DEM 6 31.58%
JOHN L. FUTRELL DEM 0 0.00%
HOWARD J POLLCHIK DEM 1 5.26%

D D25 State Rep DEM
Total
Number of Precincts 1
Precincts Reporting 1 100.0 %
Times Counted 22/0
Total Votes 17

MAURICE O. FULLER DEM 17 100.00%

D D3 Commissioner DEM
Total
Number of Precincts 1
Precincts Reporting 1 100.0 %
Times Counted 22/0
Total Votes 13

ALAN GUNTHER DEM 13 100.00%

D Union Trustee DEM
Total
Number of Precincts 1
Precincts Reporting 1 100.0 %
Times Counted 22/0
Total Votes 17

PAM DONOHO DEM 17 100.00%